Легенды, рожденные игрой или игра, рождающая легенды
26 March 2013
Уже два года, как не беспокоимся!
26 April 2013

"В Ялті проходить перший міжнародний фестиваль “Театр. Дебют. Ялта”"

27 March 2013 | Тетяна Гураль; Для ресурса Перший Національний телеканал

Шанс для молодих акторів. У Криму дебютантам дали можливість і себе показати на сцені, і на колег подивитися. У Ялті проходить перший міжнародний фестиваль “Театр. Дебют. Ялта”. Цього року приїхали всього 5 вітчизняних труп і одна російська. Утім, попри це, організатори пророкують фестивалю велике майбутнє. Що показували – знає Тетяна Гураль.

В Ялті розпал сезону – театрального. У театрі імені Чехова протягом чотирьох днів аншлаги.

Лілія Анісімова, глядач (м.Ялта):
– После спектакля мне очень понравилось, захотелось книжку прочитать. В театре очень интересно, очень много познаю.

Маргарита Блоха, глядач (м. Кривий Ріг):
– Очень понравился спектакль, красочный, веселый, такая динамика, просто не отрываясь смотрели.

Так глядачі відгукувалися про мюзикл “Одного разу в Джунглях”. Його, за мотивами “Мауглі”, поставив дніпропетровський дитячий театр “Золотий ключик”.

У виставі – шістдесят акторів від 4 до 14 років. Найважче, каже керівник, було згуртувати та організувати їх.

Тетяна Єгорова, художній керівник театру “Золотий ключик” (м. Дніпропетровськ):
– Когда видишь свой труд, да, что он действительно воплотился в этих детках, как сегодня, прекрасно выступал Кирюша, выступал в роли Маугли, наша махонькая Лизочка, огонек, конечно, никто не говорит, что это легко.

В об’єктиві – жінка“. Монологами великих жінок 20-го століття відкрив фестиваль Київський театр-студія “Образ”. Актриса Оксана Прогнімак зіграла дружину Антона Чехова. Каже, завжди мріяла виступити саме на сцені театру, який носить ім’я письменника. Тим паче, що після відвідування його будинку-музею в Ялті ще більше зрозуміла свою героїню.

Оксана Прогнімак, актриса театру-студії “Образ” (м. Київ):
 Я читала их переписку. Я просто уверена, она никого не предавала, у нее было две любви. Это театр и Чехов. Она понимала, что без театра она просто не сможет жить. Скажем так, все великие женщины, им приходится чем то жертвовать.

Бути поблажливими критиками і дати можливість всім талановитим виступити та показати майстерність глядачам: критерії відбору на перший фестиваль не були суворими, кажуть його організатори.

Микола Рудник, організатор фестивалю “Театр Дебют Ялта”:
– Наш молодой фестиваль мы назвали фестивалем театрального творчества. То есть творчество: кто хочет, тот творит. Правильно? Но критерии будут повышаться.

Плани в організаторів амбітні. Хочуть у майбутньому зробити з конкурсу форум театральної майстерності. А головний приз нинішньому переможцю – участь у традиційному фестивалі “Театр Чехов Ялта” на одній сцені з відомими колективами України й Росії.